Gdzie mile spędzić wieczór we Wrocławiu?
Oto lista polecanych lokali: 9 Brama, Metropolis, No Name, Daytona, Lemoniada, Studio 5.
Jak do nas trafić z dworca głównego PKP/PKS? Spacerem ok. 15 minut :)
Kontakt z nami

Kontakt

Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu?
STP Szybko Tanio Pysznie, ul. Kuźnicza 10, opis: samoobsługowa jadlodajnia, duży wybór dań z różnych zakątków świata, jedzenie na wagę, szybko, tanio I pysznie ;)!
Tosterrr, ul. Więzienna 5c (vis a vis Galerii Italiana), opis: porządny smakowity posiłek zjemy za maksymalnie 10 zł. Zapraszamy!!! Bagietki grilowane z różnymi warzywami (polecamy te ze szpinakiem i camembertem;)) oryginalny turecki kebab.
Mexico Bar, ul. Rzeźnicza 34, opis: restauracja meksykańska, pyszna tortilla!

W naszej ofercie znajdują się komfortowe Nasze apartamenty to dobrze wyposażone, świetnie zlokalizowane mieszkania gwarantujące odpowiedni standard oraz wygodę. Apartament Kolor to znakomita opcja dla osób ceniących sobie wygodę i prywatność. Do dyspozycji gości oddajemy przestronne i komfortowe mieszkania. W mieszkaniach znajdują się również w pełni wyposażona kuchnie, TV oraz dostęp do Internetu Wi-fi.

Zdjęcia naszego reportera

zdrowie

medycyna

leczenie

Terapia przeciw nowotworom

Badania medyczne nie potwierdziły predyspozycji dziedzicznych do zapadania na raka prostaty. Ale gdy w rodzinie jakiś mężczyzna chorował wcześniej na nowotwór gruczołu krokowego lub gdy poddał się operacji prostaty zaleca się cykliczną kontrolę stanu prostaty po ukończeniu 50-go roku życia.

Wolny rozrost gruczołu prostaty jest naturalną konsekwencją starzenia się organizmu i dotyczy bardzo wielu mężczyzn z biegiem wieku. Procesowi temu sprzyjają takie czynniki jak zbyt monotonne odżywianie się, tryb życia związany ze stresem, mała ilość ruchu. Dlatego zaleca się aktywność z obszaru profilaktyki takie jak uprawianie sportu, wizyty cykliczne u lekarza, trekking, niskotłuszczowa dieta, itp.

Prostata nazywana jest gruczołem krokowym zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie pęcherza moczowego. Jest odpowiedzialna za produkcję wykorzystywanych przez układ rozrodczy hormonów. Niestety gruczoł prostaty jest często narażony na ataki nowotworów. Rak prostaty jest czasami mylony z zapaleniem prostaty lub przerostem prostaty. Nowotwór prostaty początkowo nie daje jasnych symptomów. Daje znać o sobie w późniejszym okresie i przypominają oznaki zapalenia pęcherza moczowego.

Od kilkunastu lat naukowcy prowadzą badania zmierzające do rozpoznania istoty powstawania nowotworów prostaty. Nie jest dowiedzione jednoznacznie, co stoi za tajemnicą zamieniania przez organizm zdrowych komórek gruczołu prostaty na komórki rakowe. Przypuszcza się, iż odpowiedzialne za to są krótkie wycinki łańcucha DNA, których mutowanie właśnie może powodować tworzenie się komórek nowotworowych.

Problemy gruczołu prostaty kończą się uciskiem na cewkę moczową ale również zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja.

Nieduże przerosty gruczołu prostaty można leczyć stosując leki. Zasadniczo terapia ta może mieć charakter raczej tymczasowy za to efekty kuracji przez kilka lat są zadowalające przy niewielkiej ilości skutków ubocznych. W przypadku poważniejszych kłopotów zalecane jest poddać się zabiegowi, aby specjalista mógł fizycznie oswobodzić pęcherz moczowy ze zbyt dużego ucisku rozrośniętego gruczołu.

Klasyczne rak prostaty objawy potencjalnego nowotworu prostaty to zwiększone uciskanie na pęcherz w czasie oddawania moczu, nazbyt częste wizyty w toalecie, jak również możliwość pojawienia się niedużych ilości krwi w moczu.

Pozostawiony samemu sobie rozrost prostaty może prowadzić do znacznie groźniejszych schorzeń takich jak: rak gruczołu krokowego albo też rak prostaty. Dlatego istotne jest, żeby profilaktycznie każdy mężczyzna po 40-ce raz w roku poddawał się badaniu per rectum, a więc poprzez odbyt. Umożliwia ono możliwie wczesne wykrycie komórek rakowych, a dzięki temu można z sukcesem prowadzić leczenie raka prostaty hormonami. Kuracja taka jest jednak kosztowna i nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Jeśli lekarskie rokowania nie są optymistyczne, i na nieszczęście rozpoczęły się przerzuty wtedy leczenie raka prostaty z przerzutami prowadzone jest metodami innymi takimi jak: naświetlanie, chemioterapia lub też nowatorską metodą HIFU, a więc wysokoskoncentrowanych ultradźwięków.

Obiektywne badania wykazały, iż leczenie nowotworu prostaty metodą HIFU daje stosunkowo pozytywne efekty, a odsetek wyleczeń oscyluje w granicach osiemdziesięciu procent.

Dodany przez Bartosz Grzegorczyk | 2013-04-24


Turystyka Urlop Wakacje Wycieczki Wyprawy Noclegi Podróże
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3