Gdzie mile spędzić wieczór we Wrocławiu?
Oto lista polecanych lokali: 9 Brama, Metropolis, No Name, Daytona, Lemoniada, Studio 5.
Jak do nas trafić z dworca głównego PKP/PKS? Spacerem ok. 15 minut :)
Kontakt z nami

Kontakt

Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu?
STP Szybko Tanio Pysznie, ul. Kuźnicza 10, opis: samoobsługowa jadlodajnia, duży wybór dań z różnych zakątków świata, jedzenie na wagę, szybko, tanio I pysznie ;)!
Tosterrr, ul. Więzienna 5c (vis a vis Galerii Italiana), opis: porządny smakowity posiłek zjemy za maksymalnie 10 zł. Zapraszamy!!! Bagietki grilowane z różnymi warzywami (polecamy te ze szpinakiem i camembertem;)) oryginalny turecki kebab.
Mexico Bar, ul. Rzeźnicza 34, opis: restauracja meksykańska, pyszna tortilla!

W naszej ofercie znajdują się komfortowe Nasze apartamenty to dobrze wyposażone, świetnie zlokalizowane mieszkania gwarantujące odpowiedni standard oraz wygodę. Apartament Kolor to znakomita opcja dla osób ceniących sobie wygodę i prywatność. Do dyspozycji gości oddajemy przestronne i komfortowe mieszkania. W mieszkaniach znajdują się również w pełni wyposażona kuchnie, TV oraz dostęp do Internetu Wi-fi.

Zdjęcia naszego reportera

turystyka

wyprawy

wakacje

podróże

Popularne miejsca do nurkowania na wakacjach

Nurkowanie - ciekawa forma wypoczynku w trakcie wakacji
Nurkowanie to bardzo atrakcyjna forma wypoczynku. Przemierzanie morskich i oceanicznych głębin pozwala przeżyć niezapomniane chwile. Obserwacja dostępnych na wyciągnięcie ręki raf koralowych, morskiej fauny, a niekiedy także wraków statków gwarantuje przeżycia, których nie można porównać z tradycyjną formą wypoczynku jaką jest plażowanie. Na świecie istnieje wiele interesujących miejsc doskonałych do nurkowania podczas wakacji .

Najlepsze i najpopularniejsze miejsca do nurkowania
Wśród najpopularniejszych i znajdujących się w stosunkowo niewielkim oddaleniu od Polski lokalizacji do nurkowania warto wymienić przede wszystkim Morze Czerwone. Dzięki świetnej widoczności (nawet do głębokości 30 metrów), kilkudziesięciu rafom koralowym z wieloma gatunkami ryb i ponad 50 wrakom statków, każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Wśród najpopularniejszych baz wypadowych na nurkowanie warto wymienić chociażby takie egipskie kurorty jak Hurghadę i Sharm el Sheikh. W najbliższej odległości od Polski znajdują się natomiast doskonałe hiszpańskie lokalizacje do nurkowania. Szczególnie wiele baz i szkółek nurkowania można odnaleźć na takich wybrzeżach hiszpańskich jak Costa del Sol, Costa Blanca oraz Costa Brava.

Jeśli posiadamy nieco więcej pieniędzy na wyjazd, warto udać się w rejony Wielkiej Rafy Koralowej znajdującej się u wybrzeży północno-wschodniej Australii. Jest to największa i najbardziej znana rafa koralowa na świecie, którą można ujrzeć jako jedyną z kosmosu. To prawdziwy raj dla osób nurkujących z akwalungiem. Podczas nurkowania można poznać jeden z 1500 gatunków ryb, 5000 odmian mięczaków, a także około 400 różnych gatunków koralowców. Niektóre fragmenty Wielkiej Rafy Koralowej posiadają wiele milionów lat, dlatego nie bez przypadku została ona okrzyknięta jednym z "cudów natury". Oprócz Wielkiej Rafy Koralowej, doskonałe miejsca do nurkowania znajdziemy w rejonach Ameryki Południowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują w tej kwestii Wyspy Galapagos. Jest to rejon idealny dla nieco bardziej odważnych fanów nurkowania. Oprócz interesującej roślinności morskiej i wielu gatunków ryb roślinożernych, nurkowanie odbywa się często w towarzystwie takich zwierząt jak żółwie morskie, delfiny lwy morskie, czy nawet pingwiny. Warto odwiedzić w szczególności rejony wysp Darwin i Wolf, gdzie znajdują się najlepsze miejsca do nurkowania. W obrębie Ameryki Południowej za świetne miejsce do nurkowania uważa się oprócz tego Archipelag Los Roques znajdujący się na północ od Wenezueli. Archipelag ten kryje w swoich morskich głębinach niesamowite koralowce i skorupiaki stanowiąc jedno z najbardziej urozmaiconych miejsc do nurkowania na Morzu Karaibskim.


Dodany przez Bartosz Grzegorczyk | 2015-04-13


Turystyka Urlop Wakacje Wycieczki Wyprawy Noclegi Podróże
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3