Gdzie mile spędzić wieczór we Wrocławiu?
Oto lista polecanych lokali: 9 Brama, Metropolis, No Name, Daytona, Lemoniada, Studio 5.
Jak do nas trafić z dworca głównego PKP/PKS? Spacerem ok. 15 minut :)
Kontakt z nami

Kontakt

Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu?
STP Szybko Tanio Pysznie, ul. Kuźnicza 10, opis: samoobsługowa jadlodajnia, duży wybór dań z różnych zakątków świata, jedzenie na wagę, szybko, tanio I pysznie ;)!
Tosterrr, ul. Więzienna 5c (vis a vis Galerii Italiana), opis: porządny smakowity posiłek zjemy za maksymalnie 10 zł. Zapraszamy!!! Bagietki grilowane z różnymi warzywami (polecamy te ze szpinakiem i camembertem;)) oryginalny turecki kebab.
Mexico Bar, ul. Rzeźnicza 34, opis: restauracja meksykańska, pyszna tortilla!

W naszej ofercie znajdują się komfortowe Nasze apartamenty to dobrze wyposażone, świetnie zlokalizowane mieszkania gwarantujące odpowiedni standard oraz wygodę. Apartament Kolor to znakomita opcja dla osób ceniących sobie wygodę i prywatność. Do dyspozycji gości oddajemy przestronne i komfortowe mieszkania. W mieszkaniach znajdują się również w pełni wyposażona kuchnie, TV oraz dostęp do Internetu Wi-fi.

Zdjęcia naszego reportera

podróże

wyprawy

urlop

oprogramowanie

Kłopotliwe różnice kursowe

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga prowadzenia dokumentacji rachunkowej dla potrzeb rozliczania podatków dochodowych i VAT. Dla celów podatkowych i bilansowych wszystkie operacje muszą być rozliczane w złotówkach, bez względu na  walutę w jakiej była dokonana transakcja. Dla transakcji dokonanych w walucie obcej wystąpią różnice kursowe dodatnie lub ujemne. Faktura wyrażona w walucie obcej musi zostać przeliczona na złote według średniego kursu NBP na dzień poprzedzający datę jej wystawienia.

Faktura ujęta po stronie przychodów w księgach rachunkowych i ewidencji VAT sprzedaży w dacie jej wystawienia koryguje się w momencie wpływu należności na rachunek walutowy według kursu banku w którym przedsiębiorca ma konto. Wystąpią dodatnie różnice kursowe. Natomiast ujemne różnice kursowe wystąpią w dniu uregulowania zobowiązania wobec odbiorcy. Ujemne różnice kursowe rozliczane są po stronie kosztów w księgach oraz ewidencji VAT zakupu.

W usługach, coraz częściej korzysta się z oprogramowania usprawniającego pracę, który wspomaga profesjonalną działalność i w ten sposób zapewniając wysoką jakość obsługi. Przykładem jest oprogramowanie dla hoteli, które już od etapu rezerwacji, poprzez obsługę restauracji, monitoring pokoi pozwala przedsiębiorcom sprawnie zarządzać swoim biznesem.

Jednak sprawne zarządzanie to nie wszystko. Aby dana działalność miała uzasadnienie musi przynosić dochody na pokrycie zobowiązań, należy więc sprawnie monitorować przychody i koszty, rozliczenia z odbiorcami i dostawcami, wyrażonych w walucie polskiej i obcej. Wyliczanie różnic kursowych jest czasochłonne i łatwo popełnić błąd dlatego warto skorzystać z odpowiedniego oprogramowania.

Dodany przez Bartosz Grzegorczyk | 2015-11-18


Turystyka Urlop Wakacje Wycieczki Wyprawy Noclegi Podróże
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3